Salariile angajaţilor din administraţia locală vor fi plătite la timp

Salariile angajaţilor din administraţia publică locală şi inclusiv ale profesorilor din Giurgiu, vor fi plătite in luna mai, pe data de 10, având în vedere ca ziua de 11 cade într-o zi nelucrătoare, respectiv sâmbătă.

Situaţia salarială în alte judeţe poate fi diferită, acolo unde termenul de ridicare a fondurilor de către Primării este stabilit mai devreme, şi anume în intervalul 1-10 mai, motiv pentru care şi salariile vor fi încasate de către angajaţi, mai devreme.

Pe această cale, Primăria Municipiului Giurgiu îi informează pe cei în cauză, că remuneraţia lunii aprilie, achitată în mai, va fi plătită pe data de 10.05.2013.

Ultima modificare: 26.04.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Sensurile giratorii şi spaţiile verzi se află în plin proces de înfrumuseţare